INSTYTUT NAUK O BEZPIECZEŃSTWIE

Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach

Aktualności

28.01.2022 

Zapraszamy do przeczytania wywiadu jakiego Rektor Naszego Uniwresytetu, Pan prof. dr hab. Mirosław Minkina udzielił "Tygodnikowi Siedleckiemu". Jest on dostępny w linku: https://www.tygodniksiedlecki.com/t64608-dzis.ukraina.jest.inna.htm?fbclid=IwAR1RoaKC8G7T7s0lryS12WI7vNV2g77KIAfNmOxmbeSok0txDhQfeSnjtJg

 

 

18.04.2020

Zapraszamy do obejrzenia programu Kronos z udziałem Profesora Mirosława Minkiny. W programie analizie poddane jest pojęcie intrygi. Czy znane są intrygi doskonałe? Czy intrygantem może zostać każdy? Czy może intrygant to człowiek o określonych cechach? Czy intrygant ostatecznie zawsze zostaje złapany i skompromitowany? Czy intrygi nie są odpowiedzią na komplikujący się i różnorodny charakter rzeczywistości ?

Link do programu dostępny jest tutaj.

 

17.05.2018

prof. nadzw. Mirosław Minkina i dr Malina Kaszuba w audycji "Gwardziści Kremla"

W dniu 17 maja bieżącego roku odbyła się w Bibliotece m.st. Warszawy przy ulicy Koszykowej debata pt. Gwardziści Kremla. Służby specjalne w grze imperialnej Rosji, w której udział wzięli prof. nadzw. Mirosław Minkina i dr Malina Kaszuba. Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania materiału dostępnego w poniższym linku.

Materiał dostępny w serwisie YouTube

 

02.05.2018

Prof. nadzw. dr hab. Mirosław Minkina w "Polskim Radio 24"

Kolejna audycja z udziałem prof. nadzw. dr. hab. Mirosława Minkiny na temat "Wielka Wojna Ojczyźniana jako mit założycielski współczesnej Rosji".

Polskieradio.pl

 

14.02.2018

Prof. nadzw. dr hab. Mirosław Minkina w "Polskim Radio 24" 

W dniu 14.02.2018r. Prof. nadzw. dr hab. Mirosław Minkina w "Polskim Radiu 24"udzielił wywiadu na temat "Służby specjalne jako narzędzie polityki Kremla".

Polskieradio.pl

 

30.09.2017

II Programie Polskiego Radia w audycji "Tajna wojna agentów w latach 1939-1945"

W dniu 30 września w drugim programie Polskiego Radia wyemitowana została audycja pt. "Tajna wojna agentów w latach 1939-1945", podczas której prof. nadzw dr hab. Mirosław Minkina oraz gen. Jarosław Stróżyk rozmawiali na temat działania służb wywiadowczych podczas II Wojny Światowej. Całość audycji dostępna jest tutaj.

 

14.09.2017

prof. nadzw dr hab. Mirosław Minkina w programie "Gość TV Wschód"

Gość tv wschód

 

25.11.2016

Prof. nadzw. dr hab. Mirosław Minkina i dr Malina Kaszuba w "Polskim Radiu 24"

W dniu 25 listopada w "Polskim Radiu 24" o aneksji Krymu i obecności na wschodzie na Ukrainy oraz innych imperialnych działaniach Kremla w audycji "Świat w powiększeniu" mówili Mirosław Minkina i Malina Kaszuba, autorzy książki "Imperialna gra Rosji". Cała audycja dostępna jest tutaj.

 

Prof. nadzw. dr hab. Mirosław Minkina i dr Malina Kaszuba  w Polsat News

Rozmowę na temat polityki Federacji Rosyjskiej mogliśmy także oglądać w stacji telewizyjnej Polsat News. Dostępna jest ona tutaj.

 

11.07.2016

Rozmowa o szpiegach i siatkach wywiadowczych

W dniu 9 lipca w II Programie Polskiego Radia nadana została audycja pt. "Kim Philby. Superprodukt wywiadu sowieckiego". Jednym z zaproszonych gości był prof. nadzw. dr hab. Mirosław Minkina. Podczas programu poruszono wiele ciekawych i frapujących wątków. Relacja z audycji oraz link do całego programu dostępne są tutaj.

Zapraszamy również do obejrzenia relacji fotograficznej z audycji.

 

17.10.2015

Prof. nadzw. dr hab. Mirosław Minkina w radiowej "Dwójce”

W dniu 17 października Dyrektor Instytutu Nauk Społecznych i Bezpieczeństwa prof. nadzw. dr hab. Mirosław Minkina wziął udział w niezwykle ciekawej audycji wyemitowanej przez Program II Polskiego Radia. W gronie innych specjalistów zajmujących się problematyką służb specjalnych podzielił się on swoją wiedzą i refleksjami na temat kobiet szpiegów, które od zarania cywilizacji, poprzez wieki prowadziły często bardzo udaną i owocną pracę operacyjną. Całość rozmowy dostępna jest tutaj Polskieradio.pl

 

26.04.2015 

Prof. nadzw. dr hab. Mirosław Minkina i dr Beata Gałek w Polsat News

W dniu 26 kwietnia bieżącego roku prof. nadzw. dr hab. Mirosław Minkina oraz dr Beata Gałek udzielili wywiadu dla stacji telewizyjnej Polsat News. Odnieśli się w nim do wyzwań jakie stoją obecnie przed polskimi służbami specjalnymi.