Wyróżnienie dla dr hab. Jacka Zielińskiego

zdjecie dyplom Zielinski

Miło nam poinformować, że Rektor i Senat Państwowego Uniwersytetu w Tambowie uhonorował profesora naszej uczelni dra hab. Jacka Zielińskiego za osiągnięcia we współpracy międzynarodowej. W 101 rocznicę utworzenia Państwowego Uniwersytetu im. G. Dzierżawina w Tambowie Rektor Uniwersytetu prof. Władimir Stromow na uroczystym posiedzeniu Senatu uhonorował naszego profesora, Pana dra hab. Jacka Zielińskiego, Dyplomem Honorowym za długoletnią współpracę międzynarodową. W ceremonii wręczenia uczestniczył zastępca szefa administracji obwodu tambowskiego Siergiej Juchacziow. Równocześnie Pan Profesor reprezentował naszą Uczelnię na Konferencji z okazji 25 rocznicy przyjęcia Kodeksu Cywilnego Rosyjskiej Federacji, której byliśmy współorganizatorami i uroczystościach związanych z 25-leciem powstania Instytutu Prawa i Bezpieczeństwa Narodowego

dr hab. Adam Bobryk

odznaczony za zasługi dla bibliotekarstwa

2

Miejska Biblioteka Publiczna w Siedlcach obchodziła jubileusz 100-lecia działalności. Podczas uroczystości przedstawiono historię i osiągnięcia książnicy oraz nagrodzono osoby zasłużone dla środowiska bibliotecznego. Wśród wyróżnionych znalazł się również dr hab. Adam Bobryk, profesor w Instytucie Nauk o Bezpieczeństwie. Otrzymał on od Medal „W Dowód Uznania” za zasługi dla bibliotekarstwa oraz Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. Adam Bobryk jest od 2005 r. członkiem Rady Programowej Miejskiej Biblioteki Publicznej, a w latach 2005-2015, pełnił funkcję jej przewodniczącego.

Targi ksiazki 2019

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z dr hab. Maliną Kaszubą, dr hab. Mirosławem Minkiną i dr Martą Sarą Stempień. Będzie ono miało miejsce w Zamku Królewskim w Warszawie, Arkady Kubickiego w niedzielę (1 grudnia) o godz. 14:00 w stoisku Oficyny Wydawniczej RYTM (nr 24).

1

W dniach 14-15 listopada br. Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach odbyła się VI Międzynarodowa Konferencja Naukowa z cyklu Polska-Rosja  na temat: „Geopolityczny wymiar relacji Rosja - Zachód“. Wydarzenie zorganizowano we współpracy z rosyjskimi ośrodkami naukowymi: Państwowym Uniwersytetem im. G. Dzierżawina w Tambowie, Uniwersytetem Transportu (MIIT) w Moskwie, Państwowym Uniwersytetem Ekonomicznym im. Plechanowa w Briańsku, łotewskimi: Uniwersytetem Stradynia w Rydze, Bałtycką Akademią Międzynarodową w Rydze,  a także Państwowym Uniwersytetem im. A. Bajtursynowa w Kostanaju w Kazachstanie.

Dzien otwarty 2019