Publikacje 1

Zachęcamy do lektury dwóch nowych monografii wydanych przez pracowników naszego Instytutu: "Bezpieczeństwo narodowe zintegrowane i zrównoważone autorstwa prof. dr. hab. Ryszarda Wróblewskiego oraz "Międzynarodowy wymiar bezpieczeństwa XXI wieku" opracowanej pod redakcją naukową dr hab. Roberta Białoskórskiego, prof. Rusłana Puzikowa oraz dr hab. Jacka Zielińskiego.

Uwaga !!!

W dniu 09.10.2019r. w godz. 15.00 – 18.30 w sali 0,8 B przy ul. Żytniej 39 odbędzie się spotkanie ze studentami I roku kierunku Bezpieczeństwo narodowe, Bezpieczeństwo wewnętrzne i kryminologia stosowana, studia stacjonarne I stopnia.

Obecność obowiązkowa !!!

UWAGA !!!

Od dnia 1 października 2019r. kierunki studiów Kryminologia stosowana (I stopnia) oraz Kryminologia (II stopnia) realizowane są w ramach Instytutu Nauk o Bezpieczeństwie. Wszelkie infromacje na temat studiów oraz rozkłady zajęć znajdują się na naszej stronie internetowej.

Dział Nauki i Współpracy z Zagranicą rozpoczyna nabór uzupełniający studentów na wyjazdy na studia (SMS) w ramach programu Erasmus+ w roku akademickim 2019/ 2020.
Rekrutacja będzie przeprowadzona przez komisje instytutowe do dnia 25.10.2019 r. O stypendium mogą się ubiegać studenci, którzy nie brali udziału w rekrutacji wiosennej 2019. Więcej informacji na temat możliwości wzięcia udziału w programie dostępnych jest tutaj.

W dniu 24 września br. (wtorek) w godz. 10.00-14.00 w sali 1.8 odbyły się zorganizowane przez Instytut Nauk Społecznych i Bezpieczeństwa wykłady otwarte, które poprowadzili prof. Denis Iroshnikov oraz prof. Aleksandr Sidorkin z Russian University of Transport (MITT) w Moskwie. Tematyka zajęć:

- Modern strategic planning in Russia in the field of national security,

- Building cooperation between Russia and EU countries in the field of national security,

- History of philosophical understanding of the security phenomenon,

- Historical features of national security in Eastern Europe.