INSTYTUT NAUK O BEZPIECZEŃSTWIE

Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach

Studenci podczas Dni Otwartych 202321 marca, podczas Dni Otwartych na Wydziale Nauk Społecznych na naszych gości czekało wiele atrakcji. Można było zagrać w grę W"Ukryte Kokosy", wziąc udział w pokazach i wykładach oraz odwiedzić stanowisko naszego Instytutu, przy którym czekali nasi studenci i pracownicy.

Więcej zdjęć: Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach | Facebook

W dniu 16.03.2023 o godz. 10.00 w sali 1.5 odbędzie się spotkanie informacyjne dla osób zainteresowanych realizacją mobilności w ramach programu Erasmus+. Podczas spotkania dowiecie się czym jest program Erasmus+, jakie wyzwania czekają na Was podczas studiowania zagranicą oraz jakie formalności należy dopełnić, aby ubiegać się o stypendium w ramach programu Erasmus+.

Zdjęcie z wizyty studyjnej studentów w Zakładzie Karnym

27 lutego 2023 r. w Zakładzie Karnym w Siedlcach miała miejsce wizyta studyjna członków Koło Naukowe Bezpieczeństwa UPH Siedlce. Celem wizyty było zapoznanie studentów ze strukturą, zadaniami i misją Służby Więziennej. Studenci zaznajomili się z siedlecką jednostką penitencjarną, poznali kryteria przyjęć do Służba Więzienna oraz korzyści jakie płyną ze służby w owej formacji, w tym zwiedzili część terenu zakładu karnego.
Przybliżona została praca, warunki i zadania formacji, a także struktury i podział na poszczególne funkcje jakie pełnią funkcjonariusze SW.

banner_main.pngDział Nauki i Współpracy z Zagranicą rozpoczyna nabór studentów na wyjazdy na studia (SMS) w ramach programu Erasmus+ w roku akademickim 2023/2024. Rekrutacja będzie przeprowadzona przez komisje wydziałowe od 1.03. do 31.03.2023 r.

Wykład pt. „Geografia a polityka. Terytorium jako uwarunkowanie polityki państwa” 28 lutego o godzinie 9:00 na Wydziale Nauk Społecznych UPH w Siedlcach odbył się wykład pt. „Geografia a polityka. Terytorium jako uwarunkowanie polityki państwa” dedykowany uczniom szkół średnich. O poszukiwaniu terytorialnych aspektów w działaniach współczesnych państw opowiedziała dr Marlena Drygiel-Bielińska z Instytutu Nauk o Bezpieczeństwie. Słuchacze mogli przekonać się, że terytorium w wymiarze lądowym, morskim i powietrznym pełni nadal rolę istotnego atrybutu państwa, również we współczesnym zglobalizowanym świecie. Uczniowie poszukiwali na politycznej mapie globu terytorialnych możliwości do stworzenia nowego państwa. Zapoznali się także ze sposobami wykorzystywania zasobów naturalnych dla celów politycznych oraz zagrożeniami związanymi z prowadzonymi sporami i konfliktami na tle terytorialnym. Podczas wykładu wykorzystano wiele materiałów poglądowych, które stały się przyczynkiem do dyskusji z audytorium.