INSTYTUT NAUK O BEZPIECZEŃSTWIE

Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach

Międzynarodowe postDLACZEGO WARTO WYBRAĆ TEN KIERUNEK?
Współczesny, niepewny świat targany konfliktami, widmem pandemii, dezinformacją potrzebuje specjalistów potrafiących zrozumieć te procesy. Chcesz się dowiedzieć, kto rządzi światem, czy bać się elektrowni jądrowych, jaki jest wzór na wojnę i dlaczego hamburger smakuje tak samo w różnych częściach świata? Bezpieczeństwo międzynarodowe to fascynująca przygoda przez studia nad regionami świata, ich kulturą, gospodarką, nowymi technologiami oraz polityką. Poznasz mechanizmy funkcjonowania konfliktów międzynarodowych, terroryzmu, przestępczości i innych zagrożeń. Praktyczne umiejętności rozwiniesz podczas zajęć warsztatowych. A co później? Praca w administracji, dyplomacji, służbach, sektorze prywatnym, organizacjach pozarządowych, mediach... Działy międzynarodowe i kontakty z zagranicą to specyfika prawie wszystkich branż i stanowisk pracy w XXI w. Szukasz możliwości rozwoju, studiów, które pozwolą znaleźć ciekawą profesję, być elastycznym na rynku pracy i "ogarnąć" skomplikowaną rzeczywistość? To z pewnością kierunek dla Ciebie!

W dniach 17-18 czerwca na obiektach sportowych AWF Biała Podlaska rozegrano I Puchar AZS i XVII Mistrzostwa Polski AZS w podnoszeniu ciężarów. Do walki o miano najsilniejszych przystąpiło 78 studentów z 40 uczelni.

Marcin Izdebski nasz student kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne z Instytutu Nauk o Bezpieczeństwie najlepszy w klasyfikacji Sinclair’a w podnoszeniu ciężarów. Pan Marcin podczas I Pucharu AZS i XVII Mistrzostw Polski AZS w podnoszeniu ciężarów uzyskał 344 kg w dwuboju.
Więcej o zawodach https://pasja.azs.pl/rekord-polski-podczas-pucharu-azs/

W dniach od 1 do 6 czerwca Dziekan naszego Wydziału dr hab. Malina Kaszuba, prof. uczelni i dr Marta Sara Stempien z Instytutu Nauk o Bezpieczeństwie gościły w ramach Programu Erasmus+ w Zonguldak Bülent Ecevit University w Turcji.
Wizyta była okazją do wymiany doświadczeń dydaktycznych oraz poznania tureckiego systemu kształcenia na studiach wyższych.
Pobyt w Turcji dał także możliwość zobaczenia największych atrakcji turystycznych Stambułu.

 

W minioną środę 15 czerwca, Pani Dziekan Wydziału Nauk Społecznych, prof. Malina Kaszuba zrobiła miłą niespodziankę studentom drugiego roku kierunku Kryminologia. Podczas jednego z wykładów cały rocznik zostały zaproszony na słodkie śniadanie z Panią Dziekan i Prodziekanem dr Marcin Chrząścikiem.Spotkanie było bardzo sympatyczne i pełne dobrego humoru.
Niespodzianka była nagrodą za największą liczbę wypełnionych ankiet oceniających pracę nauczycieli akademickich.
Wniosek jest taki, iż opłaca się rzetelnie korzystać z narzędzi Usosa i pomóc władzom Wydziału w działaniach jakościowych.
Pamiętajcie ankiety są w 100% anonimowe

Członkowie Studenckie Koło Naukowe Pasjonatów Prawa "Themis" UPH oraz Koło Naukowe Kryminologii i Kryminalistyki UPH mieli okazję uczestniczyć w sekcji zwłok w Zakładzie Medycyny Sądowej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Studenci podczas sekcji zwłok zapoznać się mogli z tematyką medycyny sądowej, zawodem lekarza medycyny sądowej oraz specyfiką pracy w prosektorium.

 

Studenckie Koło Naukowe Pasjonatów Prawa "Themis" UPH

Z inicjatywy SKNPP "Themis", członkowie Koła Naukowego Kryminologii i Kryminalistyki mieli dziś okazję uczestniczyć w sekcji zwłok w Zakładzie Medycyny Sądowej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Studenci podczas sekcji zwłok zapoznać się mogli z tematyką medycyny sądowej, zawodem lekarza medycyny sądowej oraz specyfiką pracy w prosektorium. Podczas sekcji zwłok studentami opiekowała się Pani dr Agata Opalska-Kasprzak, Pani Doktor także pomogła zorganizować całe to przedsięwzięcie.